loading

8 راهکار برای افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام

167 بازدید
. خواندن

8 راهکار برای افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام

افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام با استفاده از ساده‌ترین راهکارهای ممکن

بدون شک تلگرام یکی از بهترین و کاربردی‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که در سراسر جهان، به‌خصوص ایران، طرفداران زیادی دارد. مزایا و خدماتی که تلگرام به کاربران خود ارائه می‌دهد بی‌شمار است. برای مثال بسیاری از کاربران تلگرام با راه‌اندازی گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی توانسته‌اند به درآمدهای بالادست یابند.
اگر شما هم به کسب درآمد از شبکه اجتماعی تلگرام علاقه‌مند هستید و به دنبال راه‌های مناسب برای رسیدن به این هدف می‌گردید، بهتر است بدانید کلید رسیدن به درآمد بالا افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام است. راهکارهای گفته شده در این مقاله به افزایش تعداد ممبرهای شما کمک می‌کند، پس با ما همراه باشید

روش‌های افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام

روش‌های مختلفی برای افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام وجود دارد. برخی از این روش‌ها نیاز به صرف هزینه دارند، اما تعداد زیادی از آنها رایگان هستند و برای همه افراد قابل استفاده‌اند.
توجه داشته باشید روش‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم تضمینی هستند، اما به شرط اینکه آن‌ها را با دقت و تلاش بسیار انجام دهید؛ طبیعتاً رسیدن به هیچ چیزی بدون تلاش امکان پذیر نیست.
علاوه بر این انتخاب تنها یک روش برای رسیدن به ممبرهای زیاد فایده‌ای ندارد؛ بنابراین روش‌هایی که بیشتر با روحیه شما سازگار هستند را انتخاب و اجرا کنید. حال سوال پیش می‌آید که بهترین روش‌های افزایش تعداد ممبرهای کانال و گروه‌های تلگرام کدام‌اند؟

چه راهکارهایی برای افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام وجود دارد؟

تولید محتوای باکیفیت و جذاب

یکی از تاثیرگذارترین روش‌های افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام، تولید محتوای مناسب است. در واقع محتوایی که در کانال و گروه تلگرامی خود قرار می‌دهید میزان موفقیت آن‌ها را مشخص می‌کند. هرچه محتوا جذاب‌تر و کاربر پسندتر باشد، کاربران بیشتری را به خود جذب می‌کند.
برای تولید محتوا باید ابتدا یک زمینه مشخص را انتخاب کنید و بعد در مسیر تولید همان سبک محتوا پیش بروید. تغییر ناگهانی موضوع اصلی محتوا اصلاً ایده خوبی نیست، زیرا ممکن است باعث ریزش تعداد ممبرها شود.
بعدها امکان اضافه کردن موضوعات مرتبط و شاخه‌های جدید به موضوع اصلی محتوا وجود دارد، اما هیچ وقت موضوع اصلی محتوای کانال یا گروه را فراموش نکنید.

محتوای اورجینال؛ کلید جلب اعتماد مخاطب

ی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام تولید محتوا باید در نظر گرفته شود، تولید پست‌های اورجینال است. به هیچ‌عنوان سعی نکنید پست‌های کانال‌ها یا گروه‌های دیگر را در کانال خود منتشر کنید، زیرا پست‌ها در فضای تلگرام به راحتی دست به‌دست می‌شوند و کاربران به‌زودی متوجه کپی بودن پست‌ها خواهند شد.
انتشار محتوای تکراری و کپی شده اعتماد کاربران را از بین می‌برد و در نتیجه باعث از دست دادن ممبر خواهد شد.
تولید محتوای اورجینال و خاص تاثیر مثبتی روی نظر اعضای کانال یا گروه دارد، با این کار نشان می‌دهید تا چه حد برای کانال خود و ممبرهای آن ارزش قائل هستید که وقت خود را صرف تولید پست‌های اختصاصی می‌کنید.

پست‌های تصویری و ویدیویی؛ آهنربای ممبر

ا

این روزها افراد علاقه‌ای به صرف وقت زیاد برای خواندن پست‌های طولانی ندارند، برای همین شما باید محتوایی تولید کنید که در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیشترین اطلاعات را در اختیار مخاطب بگذارد.
یکی از بهترین روش‌های تولید محتوا که علاوه بر وقت‌گیر نبودن جذابیت بالایی نیز دارد، استفاده از ویدیو یا عکس است. کاربران ترجیح می‌دهند اطلاعات مورد نظر خود را با استفاده از عکس‌ها و فیلم‌های جذاب و کوتاه دریافت کنند، بنابراین استفاده از این موارد بازده بیشتری دارد.

با تولید پست‌های ویدیویی و تصویری جذاب به افزایش تعداد ممبرهای کانال خود کمک کنید

علاوه بر عکس و فیلم می‌توان از اینفوگرافیک‌ها نیز برای افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام استفاده کرد. تصاویر اینفوگرافیک در اصل ترکیبی از نوشته و عکس هستند، در نتیجه علاوه بر اینکه جذابیت بالایی دارند، اطلاعات کافی را نیز در قالب عکس به مخاطب ارائه می‌دهند.
فراموش نکنید برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی و کپی شدن پست‌ها، حتماً آدرس، نام یا آرم گروه و کانال خود را در گوشه هر عکس و ویدیو قرار دهید.

اد اجباری دوستان و آشنایان

در ابتدای راه‌اندازی کانال نباید انتظار داشته باشید ممبرهای زیادی را جذب کنید، زیرا اولاً هنوز پست‌های زیادی ندارید و دوما کانال یا گروه خود را بهینه سازی و تبلیغ نکرده‌اید. اما امید خود را از دست ندهید، جذب ممبرهای اولیه آن‌قدرها که به نظر می‌آید سخت نیست.
هر ک

در ابتدای راه‌اندازی کانال نباید انتظار داشته باشید ممبرهای زیادی را جذب کنید، زیرا اولاً هنوز پست‌های زیادی ندارید و دوما کانال یا گروه خود را بهینه سازی و تبلیغ نکرده‌اید. اما امید خود را از دست ندهید، جذب ممبرهای اولیه آن‌قدرها که به نظر می‌آید سخت نیست.
هر کسی در گوشی همراه خود لیستی از مخاطبان را دارد که در این مواقع به کار می‌آیند. بعد از اینکه کانال یا گروه خود را تاسیس کردید، مخاطبان خود را به آن اضافه کنید. خوبی اد کردن دوستان و آشنایان این است که آن‌ها معمولاً به‌علت رودروایسی از کانال لفت نمی‌دهند.
اد اجباری مخاطبان بهترین راه برای افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام است، مخصوصاً برای کانال‌هایی که هنوز اول راه هستند و برای جذب اعضای بیشتر نیاز به یک انگیزه دارند.
حقیقت این است که مخاطبان قبل از اینکه در کانال یا گروهی عضو شوند ابتدا به تعداد ممبرهای آن نگاه می‌کنند، به همین علت هرچه در مراحل اولیه ممبرهای بیشتری داشته باشید به نفعتان است.

⦁ استفاده از هشتگ برای افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام

حتماً برای شما هم پیش آمده که در تلگرام دنبال مطلب خاصی بگردید و برای پیدا کردن آن از هشتگ استفاده کنید. هشتگ‌ها به کاربران کمک می‌کنند موضوعات مختلف را سریع و راحت پیدا کنند.

هشتگ‌ها روش بسیار خوبی برای پیدا کردن مطالب خاص و مشخص هستند

با استفاده از هشتگ‌های مرتبط رضایت مخاطبان را افزایش خواهید داد و به آن‌ها کمک می‌کنید که سریع‌تر به پست‌ها مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

تبادل لینک با سایر گروه‌ها و کانال‌ها

یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام، تبادل لینک است. فرآیند تبادل لینک به این صورت است که شما لینک کانال خود را در قالب یک پست یا بنر در کانال‌ها یا گروه‌های دیگر به نمایش می‌گذارید و در مقابل لینک کانال طرف مقابل را نیز در کانال خود منتشر می‌کنید.
تبادل لینک در واقع نوعی روش تبلیغاتی بدون هزینه است و تاثیر شگرفی در افزایش تعداد ممبرها دارد. بهتر است با کانال‌ها و گروه‌هایی تبادل لینک کنید که محتوایی مرتبط با محتوای کانال شما دارند. در این صورت ممبرهای بیشتری جذب می‌کنید، زیرا می‌دانید ممبرهای کانال مقابل به محتوایی که شما تولید می‌کنید علاقه‌مند هستند.

ایجاد رابطه مناسب بین ادمین و ممبرها

معمولاً میزان تعامل ادمین‌ها و ممبرها در گروه‌های تلگرامی نسبت به کانال‌ها بیشتر است، زیرا در گروه‌ها امکان ارسال پیام‌های دوطرفه وجود دارد. با وجود اینکه در کانال‌ها ممبرها امکان فعالیت ندارند، اما راه‌های دیگری وجود دارند که به افزایش تعامل بین ادمین‌ها و اعضای کانال کمک می‌کند.
برای مثال آیدی خود را در قسمت بیوی کانال بنویسید که در صورت نیاز کاربران با شما ارتباط برقرار کنند. به ممبرهای کانال خود بگویید که پذیرای نظرات، انتقادات و پیشنهادات آن‌ها هستید. علاوه بر این با اضافه کردن گزینه کامنت، برگزاری رای‌گیری و چنین مواردی، ارتباط خاصی بین ادمین‌ها و اعضای کانال به وجود می‌آید.

اضافه کردن لینک کانال و گروه در هر پست

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، پست‌های تلگرامی دست به‌دست می‌چرخند و هر پست ممکن است بارها به افراد مختلف فوروارد شود، بنابراین پست‌ها را باید به چشم فرصتی برای افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام دید.

با نوشتن لینک کانال خود در زیر هر پست، بهتر دیده شوید و به افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام کمک کنید

به یاد داشته باشید در همه پست‌ها و محتواهایی که در کانال یا گروه تلگرامی خود منتشر می‌کنید حتماً لینک عضویت آن را نیز اضافه کنید، در این صورت افرادی که با کانال شما آشنایی ندارند با استفاده از لینک ورود به راحتی می‌توانند تبدیل به یکی از ممبرهای جدید کانال شما شوند.

رابطه بین فعالیت مداوم و افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام

آیا تا به حال گروه یا کانالی را دیده‌اید که بدون داشتن فعالیت ممبرهای زیادی را جذب کند؟ طبیعتاً کاربران از عضو شدن در کانال‌ها و گروه‌ها هدف خاصی دارند. در واقع هدف آن‌ها استفاده از محتوا و پست‌های کانال است.
اگر بهترین محتوای دنیا را هم تولید کنید ولی فعال نباشید و دائماً به وضعیت کانال خود رسیدگی نکنید، نباید انتظار عضویت ممبرهای زیادی را داشته باشید، حتی عدم فعالیت ممکن است باعث از دست دادن اعضای فعلی شما نیز بشود.
برای افزایش ممبر کانال و گروه باید هر چند وقت یک بار پست‌های جذاب منتشر کنید و علاوه بر این با انواع فعالیت‌های دیگر مانند ارسال استیکر، گیف، برگزاری تماس‌های گروهی و غیره کانال یا گروه خود را برای ممبرها جذاب نگه‌دارید.

ایجاد پروفایل جذاب و خلاقانه

برای اینکه کانال یا گروه موفقی داشته باشید و ممبرهای زیادی را جذب کنید، باید ابتدا هدف خود را از راه‌اندازی آن بدانید. اگر هدف شما از به وجود آوردن کانال یا گروه گسترش کسب و کارتان و کسب درآمد از تلگرام است باید کاری کنید که نسبت به رقیبان متمایز شوید.
مهم‌ترین چیزی که در نگاه اول نظر مخاطب را جلب می‌کند و باعث می‌شود کانال شما یک سر و گردن بالاتر از بقیه کانال‌های مشابه قرار بگیرد، ایجاد پروفایل جذاب و خلاقانه است. پروفایل شامل عکس و توضیحات بیو می‌شود.

کاربران تلگرام به جذابیت پروفایل گرو‌ه‌ها و کانال‌ها اهمیت زیادی می‌دهند

عکسی که برای پروفایل انتخاب می‌کنید باید جذاب و مرتبط با محتوای کانال باشد. همچنین توضیحات بیو باید جذاب و خاص نوشته شوند، در این صورت در جذب مخاطب تاثیر مثبتی دارد.

افزایش ممبر؛ بهترین روش برای دیده شدن در تلگرام

افراد و فروشگاه‌های آنلاینی که به دنبال رسیدن به این هدف هستند، با به‌کارگیری راهکارهای گفته شده به راحتی می‌توانند ممبرهای خود را افزایش دهند و به بهتر دیده شدن کانال یا گروه خود کمک کنند.

ممبرزگرام

تلگرام

مرجان طوسانی
29 آبان 1400

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

  • membersgram
  • membersgram
  • membersgram